Materiały prasowe

Opis akcji

Temat zrównoważonego rozwoju z roku na rok staje się coraz ważniejszy. Także dla marki LEGO®, która, oprócz wielu działań mających na celu minimalizowanie swojego śladu węglowego, podjęła decyzję, że nadszedł czas na zagospodarowanie kolejnego obszaru.

Chcieliśmy rozpocząć dyskusję i zainspirować najmłodszych, bo to oni w dłuższej perspektywie będą mieć prawdziwy wpływ na zmiany na naszej planecie. Dlatego zachęcamy dzieci i rodziców do kreatywnej przebudowy istniejących zestawów LEGO® w ekologiczne konstrukcje z wykorzystaniem klocków, które już mają w swoich domach.

Wydarzenia ostatnich miesięcy zmieniły nasze podejście do wielu rzeczy. Nasza kampania jest przez to jeszcze bardziej istotna dla ludzi. Teraz wszyscy zdajemy sobie sprawę, że coś musi się zmienić, aby nasza planeta była wspaniałym miejscem do życia.

W lutym 2020 roku, zanim świat stanął w obliczu największego kryzysu ostatnich dziesięcioleci, na jednej z największych wystaw LEGO® w Europie zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci. Chcieliśmy im przybliżyć trudną tematykę zrównoważonego rozwoju i zachęcić je do przebudowy świata na własnych warunkach. Stworzyliśmy specjalne Zielone Instrukcje, które pokazały, jak z istniejących zestawów LEGO® zbudować coś nowego, bardziej ekologicznego, a w rezultacie dzieci zamieniły samochody w skutery, kopalnie w turbiny wiatrowe, a samoloty w pociągi. Wszystko to w duchu idei, że dzisiejszy świat potrzebuje ekologicznych i niskoemisyjnych rozwiązań.

Naszą kampanię obrazują trzy plakaty, które w prosty sposób pokazują dzieciom i ich rodzicom, jak istniejące konstrukcje LEGO® z zestawów dostępnych w sklepach można przebudowywać w ich bardziej ekologiczne odpowiedniki. Częścią naszej kampanii jest także film z warsztatów.

Aby dać dodatkową inspirację dzieciom i ich rodzicom, przygotowaliśmy również dodatkowe małe Zielone Instrukcje pokazujące, jak zbudować niewielkie ekologiczne konstrukcje ze zwykłych klocków LEGO®, które większość z dzieci ma już w domu.

Kampanii towarzyszy również konkurs w mediach społecznościowych zachęcający do szukania własnych rozwiązań i inspirowania nimi innych.

Już dziś całą Grupę LEGO® napędza w 100% zrównoważona energia słoneczna i wiatrowa, którą generują wiatraki LEGO® (takie prawdziwe). Przebudowę świata rozpoczęliśmy także przy produkcji klocków. Powstała już rewolucyjna partia 80 elementów, którą wykonaliśmy z roślinnego polietylenu na bazie trzciny cukrowej, całkowicie przyjaznej środowisku. Stanowi to 2% wytwarzanych przez nas klocków, ale do 2030 wszystkie klocki LEGO® będą już produkowane z ekologicznego tworzywa.

Do 2025 wymienimy także nasze opakowania na w 100% przyjazne środowisku. Nasza kampania pozwala nie tylko znaleźć nowy sposób na wykorzystanie klocków LEGO®, które dzieci mają w domu, ale – co ważniejsze – uczy nowego sposobu myślenia już od najmłodszych lat.

Żółty klocek Lego Żółty klocek Lego Klocek Lego Klocek Lego

Materiały do pobrania

Key visuale

Inne

Animacja Hulajnoga

Animacja Wiatrak